fbpx

5 deskových her, které baví malé i velké a můžete je hrát v angličtině

Své hodiny připravuji tak, aby byly co nejinteraktivnější. Od malých dětí přes teenagery po dospělé si hodně hrajeme, hrajeme hry, předstíráme, že jsme v anglickém prostředí, navozujeme vhodné jazykové situace…

Včera jsem byla s mými kluky na rybníku a oni se snažili naučit bruslit. Čím více se snažili, tím více padali. Byli ze sebe smutní, měli bolavé dupky. Dokud si ten starší nevzal hokejku a nezačal utíkat za pukem. Najednou „se zapomněl“ a utíkal po ledu jako „starý mazák“.

Mým cílem v hodinách je, aby se také mí studenti „zapomněli“, přestali se soustředit na to, jak a co říct a jazyk si zautomatizovali. K tomu využívám různých postřehových nebo deskových her, kdy se studenti zaměří na proces si neuvědomují, že k němu používají cizí jazyk.

Jaké hry a kde je pořídit?

Hry si samozřejmě můžete pořídit v knihkupectvích, obchodech, nebo online přímo z Velké Británie nebo USA. Sama vlastním některé přímo v angličtině, což má velkou výhodu a také s sebou nese velké kouzlo. Zároveň mám ale vyzkoušeno, že se v angličtině dají hrát kterékoliv české deskovky.

V následujících tipech Vám je nabídnu dokonce online. Můžete si je zahrát přímo na počítači, mobilu či tabletu. Můžete si je také vytisknout doma na tiskárně, vystřihnout, (zalaminovat) a hrát s rodinou doma v obýváku nebo přes kameru online. Možností je celá spousta a s trochou kreativity slibuji, že budete stejně nadšeni jako já. 🙂

5 deskovek v lekcích angličtiny

Jednou z mých oblíbených je všem snad notoricky známý DOBBLEVěděli jste, že se dá hrát online a že si sady můžete sami připravit? Zde zjistíte jak.

DIXIT je karetní společenská hra, která obsahuje nádherné obrázky a rozvíjí fantazii. Jelikož je jazykově nezávislá, její karty využívám k popisování. Co se na obrázcích děje? Také si můžete zahrát pantomimu a hádání, což zlepšuje tvorbu otázek mých studentů. Podrobný návod ke hře najdete zde a její karty si můžete stáhnout tady.

Asi nikoho nepřekvapím hrou AKTIVITY, ve které hádáte, kreslíte, nebo hrajete pantomimu. Kromě její deskové podoby si jí také můžete zahrát virtuálně a vůbec nevadí, že zadání je v češtině. Krom ostatního si taky procvičíte správný překlad.

Se STORY CUBES jsem se poprvé setkala v síti prodejen Tiger a musím přiznat, že mě moc nenapadalo, k čemu je použít. Od té doby, co umí mé děti mluvit a učím angličtinu hravě jsem si několik sad takovýchto kostek vytvořila sama. Díky nim se dá navymýšlet mnoho zajímavých příběhů a použít všelijaká slovní zásoba. Kostky online najdete zde.

BINGO se u nás sice moc nehraje, v zahraničí se ale pyšní velkou oblibou. Nemusí se hrát jenom na procvičení čísel, ale můžete si zadat jakoukoliv slovní zásobu. Pro malé děti se dají použít dokonce obrázky nebo omalovánky. Sady najdete různě na internetu, v odkazu zde si je můžete vytvořit sami a karty buď vytisknout, nebo nasdílet s přáteli a hrát online. Hra má navíc propracovaný systém losování i kontroly výherce.

Ať si užijete spoustu zábavy a potrénujete svou angličtinu 🙂

2 názory na “5 deskových her, které baví malé i velké a můžete je hrát v angličtině”

  1. Pingback: SKLENIČKA VDĚČNOSTI - kreativní, terapeutické a osobní cvičení na psaní v angličtině - Michaela KARKOŠKOVÁ

  2. Pingback: Jak zchladit angličtinu přes léto, aby úplně nevychladla? - Michaela KARKOŠKOVÁ

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Míša Karkošková