fbpx

Za jak dlouho se naučím anglicky?

Přestože tuto otázku dostávám poměrně často, neexistuje na ni jednoznačná odpověď.

Délka studia je ovlivněna mnoho faktory – od osobností studentek, jejich učebních schopnostech i nadání, přes lektora, styl výuky, použité metody i pravidelnost…

Vše je hodně individuální

Ze zkušenosti rozlišuji dvě skupiny studentek:

První jsou „LAJDAČKY, které chodí na hodiny sporadicky, nepřipravují se, během týdne nemají „čas“. Neposlouchají, nelouskají anglické články, neprocvičují se při domácích úkolech… Když už se na hodině přece jen ukážou, nemohou navázat a často propadají depresím, že se jazyk nikdy nenaučí. Brzy s kurzy či lekcemi končí a hledají další možnosti, jak se jazyk naučit nebo s jazykem úplně „sekají“.

Vedle nich jsou „DŘÍČKY„, kteří se poctivě připravují, opakují, co se právě probírá. Hledají si zajímavé články na internetu, čtou cizojazyčné knížky, poslouchají podcasty. Koukají na videa třeba na Youtube nebo Discovery nebo si pouštějí filmy v originále, maximálně s titulky. Při každé příležitosti se pak neostýchají konverzovat kdykoliv se naskytne příležitost. Tyto studentky pak mají velkou šanci brzy přijít na to, že gramatika není tak obsáhlá ani složitá. Slovíčka se dají procvičovat během jakékoliv denní činnosti a brzy se posunou o velký krok kupředu.

Do které skupiny patříte vy?

Do které byste rády patřily? 🙂

Docela upřímně bych dokázala tvrdit, že jste-li šikovná studentka, budete se už po roce pravidelných lekcí schopná se komunikativně dorozumět:

  • na dovolené, 
  • zeptáte se na cestu, 
  • nakoupíte si, 
  • objednáte si v restauraci, 
  • pohovořiíte si s místními, 
  • nebo vyřešíte nečekané situace. 
Je to moc, nebo málo? Za dlouho nebo krátko? Vše záleží na tom, kolik energie a času svému studiu věnujete. 🙂
 

Jazykové vzdělání však není otázkou několika lekcí nebo půlroku v kurzu

Já sama se studiu angličtiny věnuji vlastně od malička a pořád se mám co učit, v čem zdokonalovat. Ještě pořád mě překvapují nová slovíčka, fráze i slovní spojení. Učení jazyka je doživotní záležitostí.

Tak, jako se stále učíme česky (náš rodný jazyk), a některé oblasti jsou pro nás k objevování a prohlubování, stejně tak tomu je i při učení cizího jazyka. 🙂 

Jednoduchý nástroj, který vám pomůže začít s cizím jazykem a později vám připomene, proč jste vlastně začaly, najdete tady.

Hledáte tipy a triky, co pro svou angličtinu můžete samy udělat? Inspirujte se zde.

Nezapomeňte si stáhnout ebook ZDARMA a připojte se do mé nové Facebookové skupinky Učím se GRAManglicky, kde si s ženami radíme jak na gramatické úlohy a cvičení! Přidat se můžete zde>>.

1 názor na “Za jak dlouho se naučím anglicky?”

  1. Pingback: Nakopněte svou angličtinu v 10 krocích - Michaela KARKOŠKOVÁ

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Míša Karkošková