fbpx

Na co se nejčastěji ptáte?

Váháte, zda jsou pro vás lekce vhodné, zajímá vás, jak hodiny probíhají a co k nim potřebujete? Odpovědi na nejčastější otázky najdete níže.

Máte-li přece jenom nějaké dotazy, jsem tu pro vás 😉

Ano, jste tu správně! Online individuální lekce jsou vhodné pro úplné začátečníky –  kompletně jazykem nepolíbené, věčné (falešné) začátečníky, pokročilé i ostřílené angličtinářky. Lekce jsou uzpůsobeny vám na míru, abyste se v nich cítila co nejpohodlněji!

Bohužel není. Vedení pro samouky je doporučováno od úrovně A2 výše. Tedy pro ty, které už se s angličtinou dříve setkaly.

Výuka probíhá přes Zoom nebo Skype. Veškeré materiály jsou uloženy ve virtuální třídě na Google Classroom. K připojení a správné funkci je lepší, když vlastníte emailový účet u Gmailu, ale není to podmínkou.

Před první lekcí obdržíte link, přes který se budete připojovat ke své lekci na Zoomu a přístupové údaje do Google Classroom.  

Zní to strašidelně?

Nemusíte se strachovat ani stresovat:

Celým procesem Vás pečlivě provedu a všechno nastavíme spolu před první lekcí.

Lekce online mají své výhody, které nabízí virtuální prostředí. Pomůžou vám si věci lépe představit, nasdílím vám obrázky, můžeme se podívat na místa po celém světě, gramatická cvičení si můžete místo nudného vyplňování procvičit interaktivně.

Brzy uvidíte výhody a slibuji, že se vám propojení virtuálního světa a lekcí bude líbit. Pokud však nerozumíte a nechcete rozumět online světu, budu vám úkoly a lekce připravovat tak, aby to pro vás bylo co nejjednodušší!

 

Lekci zahajuji vždy já. Zavolám vám v dohodnutou dobu na Skype, nebo zpřístupním čekárnu (waiting room) na Zoomu, ze které vás poté pustím do lekce. Lekce trvají 50 minut (dětské lekce 45 min.).

V hodinách konkrétní učebnice nepoužívám, pokud na tom studentky vyloženě netrvají. Při své praxi jsem zjistila, že neexistuje žádná učebnice, která by 100 % splnila očekávání mé nebo mých studentek.

Ráda pracuji s online materiály, poslechy, cvičeními, chystám si interaktivní prezentace, využívám cvičení z různých učebnic, které mě za léta oslovily nebo hrajeme hry, navozujeme reálné situace apod.

Pro úplné začátečníky jsem vytvořila jednoduchá a přehledná skripta se základní gramatikou, která obdrží zdarma v rámci kurzu.

Pokud však trváte na použití učebnice, ráda používám následující:

Pro děti 2. – 5. třída:

  • Fun for Starters/Movers/Flyers (Cambridge University Press)

Pro ženy:

  • New English File (Oxford)
  • Step by Step (Fraus) – tyto ocení především ženy, které potřebují najít pevný bod s češtinou v učebnici a jsou vhodné také pro samouky
  • English Grammar in Use (Cambridge University Press)která je gramatickou biblí a pomůže vám, potřebujete-li zapracovat na své gramatice. Velkou nevýhodou je, že neobsahuje slovní zásobu a jelikož je zaměřená pouze na gramatiku, nenaučí vás mluvit, poslouchat, ani psát. Sama mám její díly u nočního stolku a někdy si je luštím před spaním místo křížovek. 🙂

Pokud máte svou oblíbenou, na kterou jste zvyklá, ráda uzpůsobím hodiny podle ní.

Přihlásit se můžete vyplněním formuláře na mých stránkách zde, ozvu se vám a domluvíme podrobnosti.

V případě, že zrovna nebudu mít volnou kapacitu, ozvu se vám a můžu vás zapsat na „waiting list“.

Většinou si s klientkami domluvím krátkou úvodní konzultaci, kde se domluvíme se na vaší představě, cílech, zkušenostech, popřípadě ladíme technické záležitosti.

V případě, že se vám líbí můj styl výuky a jsem vám sympatická, vystavím fakturu na 10 lekcí dopředu a domluvíme si první hodinu.

Preferuji pravidelné lekce v obvyklou dobu, ale můžu také zohlednit vaši směnnost, popř. jiné potřeby.

Minimální technické vybavení zahrnuje tablet/počítač, kvalitní internetové připojení a sluchátka s mikrofonem. Mobilní telefon nedoporučuji proto, že někdy je potřeba během lekcí pracovat s aplikacemi a některé telefony to buďto neumožňují, nebo je používání složité a nefunkční. Kvalitní sluchátka jsou potom důležité pro vaše pohodlí a lepší porozumění a přenos zvuku.

Během hodin také vyžaduji u svých studentů mít zapnutou kameru. Sama mám kameru zapnutou, a moc ráda vidím osobní interakci. Tu určitě sama také velmi oceníte. Dobře se mi také pozoruje správné nastavení mluvidel a kontroluje správná výslovnost.

Laptop on Apple iOS 14.2Globe with Meridians on Apple iOS 14.2Headphone on Apple iOS 14.2Microphone on Apple iOS 14.2Movie Camera on Apple iOS 14.2

To, v čem studentky často chybují, je milná představa, že se jazyk naučí během jedné hodinové lekce týdně s lektorem. „Vždyť je lektor přece odborník a platím mu za své lekce, tak jak je možné, že se neposunuji, že nic neumím?“

Možná děláte podobnou chybu, ale dobrá zpráva je, že ji spolu zvládneme odstranit. Díky pravidelnému učení, opakování, procvičování, oprašování půjde učení skoro samo.

Možná si pamatujete domácí úkoly ze školy a při pomyšlení na ně se vám možná točí hlava?

Domácí práce ve výuce jazyka nemusí být vůbec děsivé. Ba naopak, mohou být milým zpestřením všedních dnů. Já dávám za domácí úkoly hlavně gramatická cvičení, které si studentky mohou vypracovávat v pohodlí a klidu samy a nemusíme jimi ztrácet čas v hodinách. Nejasnosti, nebo otázky pak společně v hodinách probereme.

Takový úkol však může být např. nahrání videa s předpovědí počasí, prezentace vašeho plánovaného road-tripu, vaší dovolené, pečení podle daného receptu nebo shlédnutí filmu na Netflixu či přečtení si horoskopu. Cílem úkolů je prožívat jazyk „všemi smysly“ a naučit se jím „obklopovat“.

Mé úkoly plní studentky většinou rády, protože ví, že zároveň pracují na své angličtině a rychleji se v ní zlepšují. V hodinách pak máme na co navázat a studentky vidí, že angličtina není jenom „školní předmět“, ale stále se vyvíjející jazyk.

Změnily se vám narychlo plány? Nic se neděje. Jako individuální student máte možnost zrušit výuku až 24 hodin před jejím konáním.

Lekci můžeme po domluvě přesunout na jiný termín a čas nebo vám zašlu materiály k samostudiu a v domluvený termín mi je odevzdáte vypracované.

Zrušíte-li však lekci méně než 24 h dopředu, lekce propadá v plné výši bez náhrady.

Máte-li před lekcí zpoždění, prosím, dejte mi co nejdříve vědět a lekci začneme později. Pokud mi nenavazuje další hodina, můžeme lekci protáhnout. Nedostavíte-li se však 15 minut po začátku lekce a nedáte mi vědět, odpojuji se a lekce Vám odpadá.

Pro více informací si prosím podrobně přečtěte mé Obchodní podmínky.

Kurzovné se hradí převodem na účet dle předem vystavené faktury na 5 nebo 10 lekcí dopředu. Rozhodnete-li se v kurzu po dobrání zaplacených lekcí pokračovat, vystavím vám následující fakturu před ukončením bloku a po její úhradě můžete pokračovat.

Zaplacené kurzovné je nevratné.

Vedu skupinové kurzy offline i online. Pro aktuálně probíhající kurzy mě neváhejte kontaktovat.

Jste-li skupinka kamarádek a chcete začít lekce spolu, napište mi a domluvíme se. Skupinky jsou od 4 do 6 účastnic.

Míša Karkošková